Telefonla Ara Whatsapp irtibat
×
Stratejik Planlama

İmalat endüstrisinde rekabet avantajı elde etmek için, hedef kitlenin demografik eğilimlerini ve satın alma alışkanlıklarını tam olarak anlamak gerekir. İnsanların, iş hedeflerine karar vermek için sektördeki kaymaya ve rekabet durumuna ayak uydurması gerekir. 


İnsanlar hedefleri belirledikten sonra, bu hedeflere ulaşmak için bir strateji geliştirmeleri gerekir. Stratejik planlama, ticari teşebbüsün gösterdiği tehditleri ve beklentileri tanımayı gerektirir. İç üretimin güçlü ve zayıf yönleri nelerdir? İşletme, bu tehditleri ele almak ve eldeki fırsatlardan yararlanmak için esnekliğe ve parasal kapasiteye sahip mi? Stratejiyi aynı anda içermesi gereken tüm yönler değildir. 


Boşluğun kapatılabileceği ve rekabet avantajı elde edilebileceği bir bileşene odaklanmak gerekir. Sektörde bu konudaki ihtiyaca hizmet etmek stratejik bir hedef haline gelmektedir. Stratejik pazarlama, işletmenin genişleme, yeni demografik özellikler keşfetme veya yeni bir marka oluşturma gibi uzun vadeli hedeflerini dikkate alır. Bu nedenle, önceden belirlenmiş hedeflere ulaşmak için fon tahsisini belirleyebilecek bir şirket içi finans departmanının uzmanlığını içerir.