Telefonla Ara Whatsapp irtibat
×
Entegre Pazarlama

Modern pazarlamacılar, alıcıları etkilemek için her zamankinden daha fazla kanala sahiptir ve bu kanalların etkisini mümkün olduğunca maksimize etmek çok önemlidir. Bununla birlikte, birden fazla kanal üzerinden pazarlama yapmak, aynı zamanda bir zorluğu da beraberinde getirir: Ne kadar çok kanal kullanırsanız, mesajlaşmanın tutarlı ve tamamlayıcı kalmasını sağlamak o kadar zorlaşır.


Entegre pazarlama, pazarlamacılara markaları hakkında tutarlı bir anlatı sunma ve kampanyalarıyla daha büyük etki elde etme yeteneği sağlar. Entegre pazarlama, markanızın kullandığı tüm pazarlama kanallarında birleşik, bütünsel bir mesaj iletmek için bir stratejidir . Entegre pazarlama, müşterilerin bir markayla etkileşime girmeyi seçtiği her yerde tutarlılık sağlar. Entegre pazarlama olmadan, karışık mesajlar verme veya bağlantısız bir sesle iletişim kurma riskiyle karşı karşıya kalırsınız, bu da markanızın müşterilerinize parçalanmış ve dağınık görünmesine neden olabilir.


Örneğin, bir müşteri ister masaüstünde ister mobilde pazarlama içeriğini görüntülüyor olsun, deneyim ve mesaj aynı kalmalıdır. Entegre pazarlama, pazarlama operasyonunuzu daha etkili hale getirebilecek çeşitli avantajlar sunar.


Pazarlama kanalları birçok şekilde entegre edilebilir. Ortak bir yaklaşım, aynı görsel öğeleri farklı bağlamlarda kullanmaktır. Bir diğeri, marka hakkında nasıl konuştuğunuz ve onu nasıl tasvir ettiğiniz konusunda tutarlı bir dil sağlamaktır.


Pazarlama kanallarını birleştirmek için birden fazla strateji kullanın, ancak pazarlama ihtiyaçlarınıza ve kaynaklarınıza göre en mantıklı stratejileri seçtiğinizden emin olun. Kanallarınızdan bazıları (örneğin, çevrimiçi ve televizyon reklamları) görselse, ancak diğerleri görsel değilse, tutarlılık için görsel öğelerinizden yararlanmak daha zor olacaktır. Benzer şekilde, bazı kanallar etkileşimli ve diğerleri yalnızca dışa yönelikse, her biri için işe yarayan pazarlama içeriği ve stratejileri seçmelisiniz.


Pazarlama kanallarını birleştirme yaklaşımınız, hangi satın alma döngüsü aşamalarının güçlendirildiğini de yansıtmalıdır. Kampanyalarınız huninin en üstünde olası satış yaratmaya odaklanıyorsa, marka değeri ve sunduğunuz çözüm türleri hakkında tutarlı bir mesaj göndermek çok önemli olacaktır. Buna karşılık, huni ortası kaynakları, farklı kanallardaki yaygın satış itirazlarını ele almaya odaklanabilir, böylece markanızın farkında olan ve dönüşüme yönelmesi gereken kitlelere bu tema hakkında tutarlı bir mesaj gönderebilirsiniz.


Bu Konuda Temel Hizmet Başlıklarımız :

- Reklam ve Pazarlama İletişimi
- Organizasyon / Etkinlik
- Sosyal Sorumluluk Projeleri
- Sponsorluk İletişimi